XXXIII  Niedziela Zwykła
17.11. – 24.11. 2019

Dzisiaj w naszej wspólnocie przeżywamy CECYLIADĘ.

Tradycyjnie będą rozprowadzane babeczki i „Marciny”.
Będzie można również nabyć płyty chóru, w tym najnowszą zawierającą nagranie „live” z koncertu  w Lipniku. Centralnym wydarzeniem dnia będzie  Msza św. o godz. 16.00 odprawiona w intencji organistów, chórzystów i ich rodzin, na którą serdecznie zapraszamy parafian i gości. Dochód z Cecyliady zostanie przeznaczony na przeprowadzenie Festiwalu Kolędowego, który odbędzie się w dniach od 10 -12.01.2020. Po Mszy św. o godz. 16.00 w naszym kościele odbędzie się przedstawienie o Św. Bernadecie przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Międzyrzecza na które serdecznie zapraszamy.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
Poniedziałek 18.11 . Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny
W tym dniu przypadają imieniny Ks. Biskupa Romana Pindla. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ks. Biskupa Ordynariusza.
Środa 20.11.  Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
Czwartek 21 .11. Wspomnienie Ofiarowania NMP
Jest to dzień imienin Ks. Biskupa Janusza Zimniaka. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ks. Biskupa Seniora.
Piątek 22 .11.  Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
Niedziela  24.11. UROCZYSTOŚĆ  JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
W tym dniu kolekta zbierana w czasie Mszy św. będzie przeznaczona na prace prowadzone w naszej parafii.
Program wizytacji kanonicznej w naszej parafii:
Piątek, 29 listopada 2019 r.
11. 00    Spotkanie z uczniami i gronem pedagogicznym Szkoły Podstawowej
Wizyta we wspólnocie Sióstr Elżbietanek , w domu chorego , u Ks. Prałata , w domu rodziny wielodzietnej.
17.00    Msza Święta z kanonicznym wprowadzeniem księdza biskupa
Niedziela, 1 grudnia 2019 r. – I  Niedziela Adwentu
 7.00     Msza Święta z homilią księdza biskupa
 8.30     Msza Święta z homilią księdza biskupa, po Mszy Świętej: Spotkanie z grupami formacyjnymi dorosłych Apostolat Maryjny, Zespół Charytatywny, Róże Żywego Różańca, Akcja Katolicka, Chór św. Józefa
10.00    Msza Święta pod przewodnictwem i homilią księdza biskupa
11.30    Msza Święta z homilią księdza biskupa; na zakończenie Mszy Świętej: błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa Po Mszy Świętej: Spotkanie z grupami formacyjnymi dzieci i młodzieży: grupa Dzieci Maryi, Służba Liturgiczna, grupa młodzieżowa Ruchu Światło-Życie
14.00   Spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską i Parafialną Radą ds. Ekonomicznych
15.10    Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy za zmarłych (w kościele)
15.30   Liturgia godzin: Nieszpory
16.00 – Msza Święta z homilią księdza BiskupaW tym dniu po każdej Mszy św. przed kościołem , u Dzieci Maryi będzie można nabyć kalendarze na rok 2020.Spotkanie poprowadzi znana z programu TV sędzia Anna Maria Wesołowska. Poruszone zostaną tematy związane z przemocą rówieśniczą, zagrożeniami cyberprzestrzeni oraz kulturą prawną wśród młodzieży.W zakrystii można nabyć kalendarze na rok 2020 z Fundacji „DRACHMA” prowadzonej przez naszego rodaka Ks. proboszcza Mirosława Szewieczka.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter