Wiadomości
parafiazabrzeg.pl
W czwartek 8 czerwca przeżywaliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy Świętej wyruszyliśmy do czterech ołtarzy z procesją Eucharystyczną.

Przeszliśmy ulicami: ks. Janoszka, ks. Londzina, wokół cmentarza i na koniec wróciliśmy do kościoła. Zatrzymaliśmy się na modlitwę, słuchanie i rozważanie Słowa Bożego, przy czterech ołtarzach.
Pierwszy ołtarz przygotowany przez osoby należące do chóru św. Józefa stanął na kościelnym parkingu. Drugi ołtarz znajdował się przy ulicy ks. Londzina, przy domu rodziny Cięcinka, a trzeci ołtarz obok domu rodziny Profus. Ostatni ołtarz, na parkingu przy kościele, zgodnie z tradycja przygotowali rodzice dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.
Cieszymy się, że wiele osób nie tylko zaangażowało się w przygotowanie podniosłego charakteru uroczystości, ale przede wszystkim uczestniczyło w procesji, która jest manifestacją naszej wiary w Chrystusa, w Jego obecność w naszym codziennym życiu.

W czasie trwania Oktawy Bożego Ciała codziennie pójdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę w czasie nabożeństwa o godz. 15.30.