Wiadomości
parafiazabrzeg.pl
W środę 17 października młodzież dekanatu czechowickiego w parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela spotkała się na czuwaniu, odbywającym się w ramach diecezjalnej sztafety modlitewnej młodych „Support dla Synodu”.

Ta modlitwa jest znakiem jedności z biskupami obradującymi w Rzymie na temat obecności młodych w Kościele: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Czuwania podejmowane są od 3 października codziennie w innym dekanacie naszej diecezji. W czasie tej modlitwy młodzi powierzają Panu Bogu sprawy Synodu, a także młodzieży całego świata oraz własne poszukiwania drogi życiowego powołania.
Modlitwę różańcową i adorację Najświętszego Sakramentu oraz śpiew uwielbienia dopełnia Apel Jasnogórski. Na Jasnej Górze odbyło się również diecezjalne czuwanie młodzieży w tej intencji. Modlitwę młodych naszego dekanatu poprowadził dekanalny duszpasterz młodzieży ks. Marcin Moskal. Podczas trwającej adoracji młodzież szukała odpowiedzi na pytania: Kim jestem? Dokąd zmierzam? Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?